Tydzień Bibliotek

Maj to miesiąc bibliotek. Od 9.05 do 13.05 w szkolnej bibliotece uroczyście i wesoło świętowaliśmy Tydzień Bibliotek.

Już od poniedziałku pojawiły się konkursy czytelnicze: odganij książkę po zakrytej okładce, bajkowe zagadki, odczytaj zakodowany tytuł baśni. W piątek nastąpiło oficjale wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom oraz słodki poczęstunek.

Codziennie odbywały się też spotkania klas 1 ze „skrzynią tajemnic”, w której czekał na dzieci list oraz książka. Tym razem czytalismy książki Grzegorza Kasdepki, który tydzień temu świętował 50. urodziny.

W naszej bibliotece było bardzo kolorowo, niesłychanie wesoło (szczegóły na FB biblioteki) dzieki wspólnemy malowaniu na podłodze ogromnego plakatu do hasła przewodniego Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Rada Rodziców ufundowała wspaniałe upominki, tym razem otrzymali je: Ola z 2b, Tymon z 3a, Jaś z 1b, Jagna z 2b, Adam z 8a, Zuzia z 2b, Katia z 1c oraz Franek z 2b. Gratulujemy Wam!

Pamietajcie, że w maju czekają jeszcze nagrody do zdobycia w  „Czytelniczym wyzwaniu” oraz w konkursie plastyczno-fotograficznym „Biblioteka – świat w jednym miejscu”! (Szczegóły w MobiDzienniku oraz w biobliotece.)

Dziękujemy Wam za wspólną zabawę i zapraszamy!