Przejdź do treści

Jasełka

Nadszedł w końcu ten magiczny czas, na który czekamy cały rok i za którym tęskni każdy z nas. Boże Narodzenie to święta wyjątkowe, a przed nami niezwykły wieczór, gdy gasną spory i znika nienawiść, bo na świat przychodzi Nadzieja i Miłość.

Nasze gimnazjum już dziś wyglądało zupełnie inaczej, na szkolnych korytarzach spotkać można było Maryję z Józefem, niezliczoną ilość  aniołów i szatana z dość skromną świtą. Przybyli także Pasterze, Trzej Królowie, a nawet Bezdomni, którym Anioł wskazał drogę do miejsca, w którym tak naprawdę każdy – jeśli tylko będzie chciał – znajdzie Miłość i Nadzieję.

Dziś po raz kolejny Niebo zatriumfowało i jak zawsze  Anielski Chór głosił wszystkim Dobrą Nowinę.

Początki nie były jednak  najłatwiejsze… Scenografia powstawała przez kilka długich, choć pełnych radości dni… Mateusz Żyła, Łukasz Szczyt i Oskar Kiliańczyk wzięli na swoje barki wykonanie tła do przedstawienia, choć jako uczestnicy kółka teatralnego także brali w nim udział…
Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania 🙂

Pierwsze próby, przymiarki strojów, walka z mikrofonami  – to była ciężka praca… Trud się jednak opłacił, dziś wszyscy wyglądali, grali i śpiewali przepięknie…

Dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy, Pani Dyrektor Beata Celczyńska – Piętka wręczyła także Nagrody Dyrektora tym, którzy swój wolny czas poświęcają innym i już dziś mogą być dla nich wzorem. Wśród z nich znaleźli się:

  • nasi aktorzy – plastycy, czyli Mateusz Żyła, Łukasz Szczyt i Oskar Kiliańczyk, dla których doba jest chyba za krótka,
  • młodzi matematycy, którzy potrafią zarażać swoją pasją innych , czyli Antoni Stachowski i Kacper Banachowicz,
  • i nasi wspaniali specjaliści od nagłośnienia, czyli Janek Sitek i Rafał Radziszewski.
wróć na górę strony
Skip to content