Przejdź do treści

Adam Szymankiewicz z IIIE wygrywa Puchar Polski.

Adam Szymankiewicz z IIIE wygrywa Puchar Polski.

W dniach 9-11.10 w Tarnobrzegu nad jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optymist do lat 9. I tym razem Adam Szymankiewicz z IIIE udowodnił, że te regaty należą do niego. Startując w 5 wyścigach i przepływając kolejno na 2,1,1,2,1 miejscu, wygrał całe regaty. Mimo przewagi punktowej Adam musiał walczyć do ostatniego wyścigu, który zadecydował o jego zwycięstwie. Chociaż początek biegu wskazywał, że Adam może stracić upragnione I miejsce, to zimna krew i spokój sprawiły, że na ostatnim odcinku wyprzedził swojego głównego rywala. Po ominięciu znaku nr. 3 przejął kontrolę i nie pozwolił rywalowi na atak. Dla Adama to zamknięcie już sezonu regatowego. Oznacza to również, że po wszystkich rozegranych zawodach Adam jest najlepszym 9cio latkiem w Polsce w klasie Optimist, który wygrywa Puchar Polski. Brawa dla niego i czekamy z niecierpliwością na kolejny sezon.

Skip to content