Przejdź do treści

Bezdomni wśród nas

Kiedy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Jasełkach oraz zasiadali w swoich klasach do wigilijnego stołu, by podzielić się opłatkiem i spędzić świąteczny czas we wspólnocie klasy, organizator akcji „Zauważ potrzebujących” pan Jakub Pilarski udał się z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Poznań-Północ na Piątkowie do osób bezdomnych. 
Usłyszeć „dziękuję” od Pana Włodka, który zamieszkuje przy trakcji kolejowej; wysłuchać dwojga osób, które wyremontowały stary wagon i w nim mieszkają od dziewięciu lat; zapukać do drzwi Pani Elwiry, która mieszka za luksusowymi domami w budynku, który kiedyś uległ spaleniu i nie zastać jej, gdyż wyszła do pracy; zobaczyć uśmiech, radość i szczęście w oczach osoby, która od około piętnastu lat mieszka w ziemiance w lesie i która szczerze dziękuje uczniom, rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności – TO WŁAŚNIE JEST BOŻE NARODZENIE! 
To jest rzeczywistość, która nas otacza, a której nie zawsze jesteśmy świadomi w codziennym zabieganiu. 
Szczególne podziękowania kierujemy do następujących osób, które do tego „Bożego Narodzenia” w drugim człowieku się przyczyniły:
– dziękujemy Uczniom i Rodzicom za ogromne paczki z żywnością;
– dziękujemy Nauczycielom, którzy włączyli się czynnie w tę akcję;
– dziękujemy Uczniom, którzy z jednej z organizowanych akcji charytatywnych przeznaczyli część środków na zakup termosów dla bezdomnych;
– dziękujemy właścicielowi Sklepu Spożywczego na osiedlu Batorego „Manual Service”, za częściowe sfinansowanie chlebów dla bezdomnych;
– dziękujemy Uczniom, którzy pomogli segregować żywność i zrobić paczki dla potrzebujących.

SERDECZNOŚĆ ZMIENIA ŚWIAT i my jesteśmy tego dowodem!

Pięknych Świat życzymy wszystkim naszym Sympatykom i Dobrodziejom 

Skip to content