Przejdź do treści

Doradztwo zawodowe w naszej szkole

Rozpoczyna się  cykl zajęć aktywizujących, przygotowujących gimnazjalistów do świadomego planowania kariery szkolnej i zawodowej, realizowanych przez nauczycieli na lekcjach wychowawczych:

  • dla klas II o tematyce: „Kalejdoskop zawodów – mój wybór, moja przyszłość”.
  • dla klas III rozwiązanie i analiza „Karty zainteresowań” autorstwa J. Woroniecka oraz spotkania z doradcą zawodowym z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży o tematyce: ”System szkolnictwa w Polsce i oferta edukacyjna” oraz „Zasady rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych.”

Dla klas siódmych są zorganizowane zajęcia z doradztwa zawodowego, których celem jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania ścieżki swojej kariery i trafnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszej nauki.

wróć na górę strony
Skip to content