Przejdź do treści

DOSTRZEC CZŁOWIEKA W CZŁOWIEKU – BEZDOMNI

Domu nie tworzą ściany, lecz ludzie. To prawda znana od dawna. Każdy, kto opiera relacje na dobru, przyjaźni, sprawiedliwości, miłości, zdaje sobie sprawę, że te wartości duchowe wpierw muszą mieć gdzie zamieszkać. Są wśród nas tacy, którzy nie mają ani jednego ani drugiego. To Bezdomni.

Na początku grudnia nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 67 im Jacka Kuronia, znajdującej się na poznańskim Piątkowie, zorganizowali zbiórkę żywności dla Bezdomnych. W ubiegłych latach zbiórka obejmowała także czapki zimowe i śpiwory. W tym roku do społeczności szkolnej – nauczycieli, rodziców i dzieci, została wysłana prośba o termosy i ciepłe, zimowe skarpety.

Współpracując z Komisariatem Policji Poznań-Północ, we wtorkowy poranek 21. grudnia nauczyciele udali się wraz z policjantami na obrzeża dzielnicy Piątkowo, by obdarować świąteczną paczką oraz kubkiem gorącej herbaty tych, którzy święta spędzą w większości przypadków sami.

Nikt z nas nie zna prawdziwych przyczyn bezdomności tychże osób. Stąd nie stawiamy dziś pytania o powody, ale dostrzegamy to, co często niewidzialne jest dla naszych oczu – serce, którym dzielimy się z potrzebującymi. Za wszystkie przejawy dobra dziękujemy naszym hojnym Darczyńcom.

Przed nami okres Świąt Bożego Narodzenia, który będzie obfitował w różnorodność potraw wigilijnych, bogactwo prezentów, świętowaniu w gronie najbliższych. Patrząc na współczesny świat i ludzi, którzy pędzą do przodu często nie mając celu, żyjąc w trudnym czasie pandemii, mając na uwadze, że obok nas są ludzie, którzy nie mają ani trochę tego, co posiadamy – może warto zatrzymać się na chwilę i docenić ludzi, relacje i wartości duchowe, które kształtują życie każdego z nas i czynią je lepszym. W sercu Bezdomnych, poprzez spotkanie, rozmowę, hojność ludzką, ciepły kubek herbaty, niczym most łączący dwa oddalone od siebie brzegi, narodziło się dziś dobro, a w Tobie?

Skip to content