Przejdź do treści

Drzwi Otwarte dla przyszłych uczniów  klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

28 lutego, punktualnie o godzinie 18.00, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu zorganizowała Drzwi Otwarte dla przyszłych uczniów  klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

Przybyłych gości tradycyjnie powitała Pani Dyrektor Beata Celczyńska-Piętka oraz uczniowie naszej szkoły. Wśród nich znaleźli się także wychowankowie klasy 1a, 1b, 1c oraz 4b – zwycięzcy tegorocznego karnawału. Zainteresowani mogli wysłuchać informacji o szkole, zmianach, jakie nastąpiły w ubiegłym roku szkolnym oraz zapoznać się z projektem dotyczącym organizacji nowych oddziałów, również sportowych. Potem w role gospodarzy szkoły wcielili się nasi uczniowie, którzy jak zwykle okazali się genialni. Dzięki nim dzieci i ich rodzice mogli poczuć niezwykłą atmosferę szkoły, zwiedzić wszystkie zakamarki, poznać nauczycieli i innych pracowników, a przede wszystkim przekonać się, że jest to miejsce, które gwarantuje wszechstronny rozwój, bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę.

Atrakcji było sporo… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W pracowni fizycznej uczniowie mogli obserwować elektryzowanie ciał za pomocą pałeczki ebonitowej, rozpraszanie światła z wykorzystaniem soczewek oraz zwierciadeł. Ci bardziej odważni, oczywiście z pomocą rodziców, mogli tworzyć obwody szeregowe i równoległe albo wyprowadzać Kajtusia na spacer…

W pracowni chemicznej można było napełniać baloniki gazem otrzymanym w wyniku reakcji sody z octem, a zainteresowani chemią podziwiali prace uczniowskie oraz modele cząsteczek różnych substancji chemicznych.

Jeśli komuś mało było wrażeń, mógł udać się dalej, tym razem do pracowni biologicznej, w której mali miłośnicy przyrody oglądali pod mikroskopem aparat gębowy mrówki czy osy, zielniki  i modele narządów wykonane przez naszych uczniów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty gry na bębnach oraz kawiarenka, w której można było skosztować pysznej herbaty z imbirem i wypieków naszych podopiecznych.  Było oczywiście głośno, ale bardzo wesoło….

Wszyscy – uśmiechnięci i zadowoleni – opuszczali mury naszej szkoły, mając przekonanie, że u nas naprawdę każdy może rozwinąć skrzydła i realizować swoje pasje.

 

Skip to content