Przejdź do treści

„Drzwi otwarte – klasy IV i VII”

W czwartek 14 marca w godz. 18.00-20.00 odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. W ich trakcie można było nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki i z zasadami rekrutacji, ale i świetnie spędzić czas na pokazach w salach przedmiotowych, na odprowadzce po budynku czy na rozmowach z nauczycielami i obecnymi uczniami szkoły.

Wszystko zaczęło się w holu od występu tanecznego przygotowanego przez gimnazjalistów z klasy 3 „c”, który pokazał, że nasi uczniowie posiadają wiele talentów i mają warunki, by je rozwijać. Następnie Pani Dyrektor wprowadziła rodziców w szczegóły związane z codziennym funkcjonowaniem szkoły i z naborem na rok szkolny 2019/2020. Odpowiadała również na zadawane pytania. W tym czasie dzieci miały możliwość uczestniczyć w spektaklu, specjalnie dla nich przygotowanym przez kółko teatralne. Wróciły z niego uśmiechnięte i zadowolone, by chwilę później razem z rodzicami wyruszyć na wycieczkę po szkole, w której w charakterze przewodników towarzyszyli im nasi uczniowie. Chętnie dzielili się oni z gośćmi informacjami na temat życia szkoły, swoimi doświadczeniami rekrutacyjnymi czy wiedzą zdobytą na lekcjach. Dzieci i rodzice mogli bowiem wziąć udział w doświadczeniach fizycznych i chemicznych, warsztatach plastycznych (ceramika) i  muzycznych, w pokazach filmowych (Dyskusyjny Klub Filmowy) czy w zabawach sportowych (w tym nauka tańca), które przygotowali nauczyciele i uczniowie. Poza tym czekały na nich pokazy robotów, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacje geograficzne, spotkanie na temat mediacji szkolnych i wystawa o patronie szkoły, Jacku Kuroniu, prezentowana w bibliotece szkolnej. Rodzice mogli także uczestniczyć w promocji klas dwujęzycznych .

Ponadto na gości czekał słodki poczęstunek i ciepłe napoje w kawiarence zorganizowanej w jednej z sal. O godz. 18.45 w holu miał miejsce pokaz zapaśniczy z udziałem uczniów w różnym wieku, którzy zaprezentowali kilka technik walki oraz swoje umiejętności gimnastyczne. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za przybycie na Drzwi Otwarte zorganizowane w naszej szkole, za wszystkie rozmowy i spostrzeżenia związane z funkcjonowaniem naszej placówki.

Przedstawiamy fotorelację z wydarzenia. Dzięki niej jeszcze lepiej widać, jak wiele działo się u nas 14 marca dzięki obecności naszych gości, którzy już niebawem staną się stałymi bywalcami Szkoły Podstawowej nr 67 im. Jacka Kuronia w Poznaniu.

Zachęcamy jednocześnie do składania dokumentów rekrutacyjnych i do kontaktu w sprawie trwającego właśnie naboru.

Skip to content