Przejdź do treści

Dzień Edukacji Narodowej

12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Rok temu zastanawialiśmy się, skąd wziął się nauczyciel… W tym roku Teatrzyk Zielony Mundurek wziął na celownik relacje uczeń – nauczyciel… W końcu sytuacja jednych i drugich nie jest łatwa. Ci pierwsi, wchodząc na lekcję, nigdy nie wiedzą, co ich czeka – mogą być pytani, mogą być zmuszeni do pisania kartkówki albo przeczytania zadania domowego, którego nie zdążyli zrobić… Ci drudzy musieli wziąć udział w nadzwyczajnej radzie pedagogicznej, która w przededniu kontroli i wobec najnowszego rankingu szkół miała pełne ręce roboty. Najwięcej kontrowersji budził program naprawczy stosunków nauczycielsko-uczniowskich… i cykl rad szkoleniowych, dzięki którym nauczyciele będą mogli lepiej zrozumieć swoich podopiecznych. Jej podsumowaniem były warsztaty, podczas których nasi uczniowie wcielili się w rolę instruktorów tańca, a ich podopiecznymi stali się – nauczyciele i uczniowie SP 67. Okazali się profesjonalistami w dziedzinie shuffle dance i pozytywną energią zarazili wszystkich… Nie możemy także zapomnieć o trzech wspaniałych wokalistkach, które jak zwykle oczarowały publiczność. I nic w tym dziwnego, ilekroć wychodzą na scenę, poruszają serca słuchaczy… Po raz kolejny okazało się, że muzyka i taniec mają ogromną moc. Do tego szczypta dobrego humoru i oczywiście upominki – Poradniki nauczyciela na codzienne trudy i znoje – przygotowane przez Szkolny Samorząd sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

wróć na górę strony
Skip to content