Przejdź do treści

Dzień postaci z bajek

5 listopada odchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Była to okazja do pokazania bajek zarówno tych sprzed lat, jak i współczesnych. To właśnie tego dnia nasza klasa 2d zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia klasie towarzyszyły zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe i prace plastyczne.

wróć na górę strony
Skip to content