Przejdź do treści

ENGLISH DAY – święto języka angielskiego w SP67

Tak jak kiedyś łacina a potem język francuski,  tak obecnie język angielski stał się narzędziem ułatwiającym porozumiewanie się ludzi na całym świecie. W naszej szkole doskonale to rozumiemy – w końcu określenie „dwujęzyczne oddziały” w nazwie do czegoś zobowiązuje:) Nasi Uczniowie, również w pozostałych klasach są uczeni przez Nauczycieli ciągle doskonalących metody pracy tak, aby uatrakcyjnić lekcje języka angielskiego. Podobny cel przyświecał zorganizowaniu pierwszego w historii SP67 Dnia Języka Angielskiego.

Pod opieką koordynaytor , Pani Mikołajczyk-Majtas,   Uczniowie klas 7A i 7B wytypowani przez uczące ich Panie Anglistki  stworzyli specjalną grupę, tzw English Day Team. Po specjalnym szkoleniu,  zostali wysłani do pomocy Wychowawcom klas 1-3 i 4-6.  Ich zadaniem było przeprowadzenie  zaplanowanych konkurencji – część z nich  w wersji wirtualnej, interaktywnej,  pozostałe  w wersji tradycyjnej, papierowej.  Zaczynaliśmy od quizu wiedzy o ciekawostkach z  krajów  anglojęzycznych. Uczniowie poznali, a następnie testowali tajniki płynnej wymowy amerykańskiej. Wykazali się wiedzą o różnicach w słownictwie brytyjskiej i amerykańskiej wersji języka angielskiego. Był też konkurs na plakat z autorską, kreatywną wersją flagi Wlk Brytanii lub USA. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć piosenek. Praca z uzupełnianiem luk w tekście zawsze daje frajdę, ale największą oczywiście wspólne śpiewanie! Piosenki, jak i wszystkie zadania dopasowane zostaly poziomem do danego etapu edukacyjnego . Oczywiście wszystkie zadania przeprowadzone były w pięknie przystrojonych salach a wiele klas wykazało sięnnad podziw przebierajac się za słynne postaci z historii, kultury czy polityki krajów anglojęzycznych.

 Z pewnością widać było ogromne zaangazowanie Klas i  Wychowawców. Nasza wspaniała ekipa z ED Team też zasługuje na duże „DZIEKUUJĘ!” i pochwałę!

‘’To sum up…’’-  jak mówią  Anglicy,  odliczamy już czas do następnego English Day za rok, a wszystkim gratulujemy, to była naprawdę…. GOOD JOB!:)

wróć na górę strony
Skip to content