Przejdź do treści

Gdzie można teraz wypożyczać książki?

 
Pamiętajcie, ze wiele księgarni internetowych wprowadziło opcję darmowego „czytania książek”. Znajdziecie tam dostęp do tysięcy tytułów!
W serwisach internetowych można „wypożyczać” poszukiwane książki i podręczniki. Przedstawię Wam kilka ciekawych propozycji jak sobie radzić w obecnej sytuacji.
Na stronie Wolne Lektury znajdziecie dostęp do lektur, dzieł klasyki polskiej i światowej, bajki, baśnie a również audiobooki czytane przez wybitnych polskich aktorów.
Na stronie Epodreczniki.pl znajdziecie dostęp do książek i materiałów edukacyjnych.
Lektury.gov.pl  – to polski projekt, gdzie lektury można pobrać i słuchać za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Serwis jest tu podzielony na 5 kategorii przeznaczonych dla odpowiedniego poziomu nauczania. Możecie tu czytać online lub pobrać książkę i czytać w formie e-booka.
POLONA  – to najnowocześniejsza biblioteka cyfrowa na świecie i największa w Polsce. Każdego dnia powiększają się jej zbiory o 2000 pozycji. Zajrzyjcie tam koniecznie. Możecie tam też pooglądać stare ryciny, zdjęcia, ulotki, nuty, mapy… Znajdziecie tu najcenniejsze skarby kultury polskiej.
Ibuk.pl to największa wypożyczania e-boków w Polsce. Wśród książek do słuchania znajdziecie tam dostęp do lektur i  podręczników.
Warto zajrzeć na stronę Wikiźródło, jest to projekt siestrzany Wikipedii. Jest tam udostępnione bezpłatnie ponad 200 000 tekstów wielu autorów. Znajdziecie tam powieści, poezję, słowniki, legendy…
A może macie swoje ulubione miejsca w sieci, które udostępniają ciekawe książki? Jeśli tak, to czekamy na informację.
Miłego czytania.
wróć na górę strony
Skip to content