Przejdź do treści

Kangur Matematyczny

Miło mi poinformować, że w zeszłym tygodniu (pomimo panującej pandemii) odbył się MKM „Kangur”.  Pierwszy raz w historii został on przeprowadzony online a z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 132 Uczniów. Najpierw odbyła się sesja próbna, podczas której Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z Platformą „Dzwonek.pl”, na której Kangur był zorganizowany a następnie w dniach od 2 do 5 czerwca mieli przyjemność zmierzyć się już z właściwym testem konkursowym.

Dziękuję wszystkim Uczniom, którzy podjęli wezwanie i podeszli do Konkursu. Teraz pozostaje już  tylko czekać na jak najlepsze wyniki, które będą udostępnione oczywiście na „Dzwonek.pl”. Życzę Wszystkim jak najlepszych wyników.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

wróć na górę strony
Skip to content