Przejdź do treści

Kiermasz świąteczny

 

W czwartek 05.12, w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny . Dzieci z rodzicami i wychowawczyniami przygotowały stoiska z ozdobami choinkowymi, dekoracjami bożonarodzeniowymi, słodyczami. Wszystko po to, by wesprzeć Hospicjum Palium oraz dom dziecka w Wągrowcu.  W czasie imprezy na scenie występowali i prezentowali swoje talenty w świątecznym repertuarze nasi uczniowie oraz goście ze Stowarzyszenia ” Koniczynka”. Swoje ” słodkie stoisko” miała również  Rada Rodziców,  która zakupiła choinki na hol szkolny oraz materiały potrzebne do wspólnego zdobienia pierników i wykonania ozdób do udekorowania choinek . Piecze nad przebiegiem imprezy sprawowali przedstawiciele szkolnego wolontariatu, którzy w imieniu całej społeczności szkolnej, przekażą zebrane środki wspomnianym wcześniej instytucjom.  Kiermasz zakończyła pasjonująca licytacja „ciasteczkowych domków” przygotowanych przez klasę 1 a, która również zasiliła nasz dobroczynny budżet. Uczestnicy naszego kiermaszu wracali do domu pełni wrażeń, ale również bogatsi o nowe doświadczenia oraz przekonani, że pomaganie innym daje radość,  dodaje skrzydeł i czyni człowieka lepszym, bo branie jest przyjemne ale dzielenie się , szczególnie to z potrzeby serca, jest jeszcze przyjemniejsze. 

 

 

wróć na górę strony
Skip to content