Przejdź do treści

Klub Humanitarny

Finał kolejnej akcji za nami…
Zdaniem Lwa Tołstoja, dobro rodzi się wtedy, gdy ludzie zapominają o sobie. Dlaczego? Pewnie dlatego, że prawdziwe dobro to czyn.
Najlepiej wiedzą o tym wolontariusze i opiekunowie Klubu Humanitarnego z naszej szkoły, którzy 18 grudnia zjawili się w Domu Dziecka w Wągrowcu z workiem pełnym prezentów.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, a także mieszkańców Piątkowa, którzy wsparli zbiórkę na pomagam.pl. Dzięki nim udało się spełnić wszystkie prośby 29 wychowanków mieszkających w Wągrowcu.
Prezenty to jednak nie wszystko, ważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dzieci zazwyczaj szybko nawiązują nowe znajomości, nie inaczej było tym razem. Wolontariusze i wychowankowie domu dziecka szybko znaleźli tematy do rozmów, a ich opiekunowie mieli wrażenie, jakby poznali się wiele lat temu. Może to magia zbliżających się świąt… A może po prostu szczerość płynąca z ich serca… W końcu ludzie stają się dobrzy właśnie przez ćwiczenie i praktykowane dobroci.

wróć na górę strony
Skip to content