Przejdź do treści

Koncert z okazji Święta Niepodległości

Nikt – tak jak Polacy – nie kocha swojej ojczyzny.” Władysław Anders

Dziś odbył się w naszej szkole uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości. Ten dzień powinien być wyjątkowy dla każdego Polaka. Przypomina nam o niebywałej sile i determinacji, z którą niegdyś o wolność naszej ojczyzny walczyły miliony rodaków. Wielu poetów próbowało zatrzymać w pamięci obraz tamtych dni. Na przestrzeni wieków powstało także wiele pięknych i wzruszających utworów. Dziś w zupełnie nowych odsłonach i aranżacjach przypomnieli je laureaci dwóch konkursów, które odbywały się w ostatnim tygodniu października: Konkursu Recytatorskiego “Ojczyzna oczami poetów” i Konkursu Pieśni Patriotycznej. To dzięki nim mieliśmy czas na refleksję i przeżyliśmy mnóstwo wzruszeń.

Miłość do ojczyzny można jednak wyrażać na wiele sposobów, także poprzez gest i taniec. Przypomnieli nam o tym Kuba – biegle posługujący się językiem migowym i Basia, która na chwilę przeniosła wszystkich do zupełnie innego świata. Dziś słowa: “Jestem Polakiem i patriotą. Kocham swoją ojczyznę” naprawdę nabierają nowego znaczenia…

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku współtworzyli to piękne i wzruszające widowisko!

wróć na górę strony
Skip to content