Przejdź do treści

Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój”, rozstrzygnięty!

Uczeń naszej szkoły – Julian Czechowski z klasy 7a, otrzymał wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat, w Międzynarodowym konkursie plastycznym „Darujmy światu pokój”. „Konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.” Do udziału w dwudziestej drugiej edycji konkursu zostało nadesłanych 841 prac! Tym bardziej cieszymy się z sukcesu Juliana. Gratulujemy!

Skip to content