Przejdź do treści

Konstytucja 3 Maja

Dnia 27 kwietnia (piątek) przesympatyczna grupa uczniów podstawówki  i gimnazjum wspólnie zaprezentowała na szkolnej scenie żywą lekcję historii. Przedstawienie (w świetnym wykonaniu kl. 4b i 7a oraz kl. 3b i 3g) w przystępny i oryginalny sposób przybliżyło całej społeczności szkolnej genezę i znaczenie pierwszej w Europie (a drugiej na świecie) KONSTYTUCJI, uchwalonej 3 maja 1791 r.  O wydarzeniach sprzed 227 lat ciekawie opowiadała dostojna postać (przyodziana w biało-czerwoną szatę), personifikująca Konstytucję 3 Maja. Jej wypowiedziom towarzyszył pokaz slajdów. Historyczną narrację dopełniły dwa – napisane w odległych sobie epokach – utwory ( „Witaj, majowa jutrzenko” i „Wolność”) w pięknym wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.  Przedstawienie zamykał radosny akcent muzyczny („Wiosna”), korespondujący  z majową aurą.

Uczniom należą się ogromne brawa za wspaniałą grę aktorską, a  Paniom: Barbarze Ceglarek, Lidii Jarosz, Karolinie Andrzejewskiej,  Katarzynie Mazur i Annie Siemaszko – podziękowania za przygotowanie całości (teksty, scenariusz, scenografia, piękna dekoracja, zespół muzyczny).  

wróć na górę strony
Skip to content