Przejdź do treści

Laureat XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów

W dniach 17, 18 marca 2018 roku odbył się w Warszawie finał XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, najbardziej prestiżowych zawodów matematycznych dla młodzieży tej kategorii wiekowej w Polsce. Jest nam ogromnie miło, że uczeń naszej szkoły Antoni Stachowski znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych młodych matematyków z Polski i zdobył tytuł laureata XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. W uroczystości finału tego konkursu oprócz najlepszych sław w dziedzinie popularyzacji matematyki wziął udział wiceminister edukacji, o czym można przeczytać na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/olimpiada-matematyczna-juniorow-final-z-udzialem-wiceministra-edukacji.html

lub na stronie:

https://www.facebook.com/olimpiada.matematyczna.juniorow/

 

Cała społeczność szkoły wraz z opiekunem Ucznia, Panią  Kingą Kolczyńską-Przybycień składa Antoniemu Stachowskiemu serdeczne gratulacje kolejnego wielkiego sukcesu naukowego zrodzonego z pasji do matematyki, życzy dalszych a młodszych zachęca do brania przykładu i udziału w kolejnych edycjach Olimpiady.

Jak mawiał Euklides: „W matematyce nie ma drogi dla królów”, by ją w jakimś stopniu móc pojąć potrzeba trudu i wysiłku, wytężonej pracy, ale im bardziej się ją rozumie, tym większe swe piękno objawia.

wróć na górę strony
Skip to content