Przejdź do treści

Listopad w bibliotece 

Mimo jesiennej i niespecyficznej wciąż aury w bibliotece sporo się dzieje. 

5 listopada obchodziliśmy wspólnie Dzień Postaci z Bajki. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki z życia Walta Disneya, wziąć udział w zabawie na bajkowe przebranie, pograć na bibliotecznym Facebooku w bajkowe grywejść do ecape roomsprawdzić swoją wiedzę na temat znajomości bajek. Na Facebooku pojawiły się filmy, przedstawiające naszych uczniów przebranych za tajemniczeale znane nam postaci. 

11 listopada mogliśmy zapoznać się i przypomnieć sobie szczegóły walki Polski o wolność, pojawiła się też krzyżówka, odśpiewaliśmy hymn. 

Jak zawsze biblioteka zaprosiła na spotkania autorskie online z ciekawymi pisarzami, zachęcaliśmy uczniów do wzięcia udziału w warsztatach pisarskich oraz ruszyliśmy na darmową wycieczkę śladami polskiej kultury w ramach programu “Darmowy listopad online. Wirtualne zwiedzanie”. Pojawiła się na naszym profilu ciekawa prezentacja na temat budowy książki – lekcja biblioteczna dla klas 3-4. Zachęcamy do zapoznania się z nią nie tylko te klasy. 

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 25 listopada rozpoczęliśmy wielką szkolną zabawę z okazji Dnia Pluszowego Misia. Na stronie biblioteki pojawił się film – prezentacja na temat powstania tej pluszowej zabawkia uczniowie bardzo chętnie przyłączyli się, przysyłając efekty swojej pracy czyli własnoręcznie wykonane misiprzeróżnymi technikami. W zabawie brali udział i duzi  maliNagrodziliśmy trzy wybrane misie, mimo, że wszystkie zasługiwały na nagrodę. Możemy pochwalić się wesołymi filmikami z tego święta. 

Na końcu miesiąca kończy się nasz wielki konkurs na reklamę lub logo naszej biblioteki.  Nadesłane prace okazały się bardzo kreatywne , staranne i ogólnie PIĘKE! Niedługo poinformujemy o nagrodzonych oraz wręczymy nagrody. 

Fotorelacje z tych wydarzeń można zobaczyć na naszym Facebooku. 

Na koniec informacja dla naszych czytelników – pojawiło się BARDZO dużo nowości na naszych półkach, tych wymarzonych przez Was, o których nam opowiadaliście! Zawsze jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, sugestie i marzenia😊 Za pomocą naszej strony pragniemy nie tylko opowiadać o książkach, ale otwierać  spojrzenie naszych uczniów na szeroko pojętą kulturę. Zapraszamy do odwiedzania Facebooka biblioteki. 

wróć na górę strony
Skip to content