Przejdź do treści

Młodzieżowa konferencja matematyczna TRIMAT w Gdyni

W dniach 22-23 września grupa uczniów z klasy 7b wraz z opiekunami uczestniczyła w III Młodzieżowej Konferencji Matematycznej TriMAT, która odbywała się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach przygotowanych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie dydaktyki matematyki: naukowców, nauczycieli i uczniów. Wyjazd stał się okazją do poznania wielu bardzo znanych popularyzatorów matematyki m.in. Pana dr-a habilitowanego Marka Kordosa-redaktora naczelnego miesięcznika „Delta” ,a także  okazją do  podziwiania uroków tak pięknego miasta, jakim jest Gdynia. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach uczniowie naszej szkoły będą także mieli chęci i możliwość uczestniczenia w takich wydarzeniach.

Skip to content