Przejdź do treści

Nasi Laureaci konkursu: „Wypisz, wymaluj, wyśpiewaj… Powstanie Wielkopolskie”.

Dlaczego patriotyzm jest ważny? Bo nie wyobrażam sobie być Polakiem i nie być z tego faktu dumnym – mówił Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty – 17 grudnia, na uroczystej gali, podsumowującej liczne konkursy, jakie od jesieni odbywały się pod hasłem: „Wypisz, wymaluj, wyśpiewaj… Powstanie Wielkopolskie” w poznańskich placówkach oświatowych. Konkursy zostały ogłoszone z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z wielu poznańskich szkół napłynęło sporo zgłoszeń, ale to nasza – „67” zebrała wszystkie nagrody plastyczne w kategorii: „Plakat”.

Laureatem I miejsca został Artur Winiarski z klasy 5d, laureatką II miejsca – Zuzanna Czylkowska z 4b, laureatką III miejsca – Tatiana Wojsa z 5c. Z kolei dwa wyróżnienia otrzymały – Maja Wróblewska z 5a i Lena Maschke z 5d.

Ale to jeszcze nie koniec!

W konkursie literacko – dziennikarskim III miejsce zajęła Weronika Kędzia z klasy 7a, która wysłała na konkurs swój wiersz, a w konkursie muzycznym, w kategorii: „soliści” drugą nagrodę otrzymała Aniela Ceglarz z klasy Ia, śpiewając a cappella piękną pieśń patriotyczną, czym wzruszyła wszystkich gości obecnych na Gali Finałowej.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poznańskim Liceum Ogólnokształcącym nr 8, w auli szkoły, uświetniona została występami nagrodzonych muzyków, wokalistów oraz pokazem filmu o Powstaniu Wielkopolskim i prelekcją o tym ważnym wydarzeniu.

Naszym Laureatom serdecznie gratulujemy!

wróć na górę strony
Skip to content