Przejdź do treści

Noc Naukowców -magiczny świat nauki

 

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Każdego roku w tym samym czasie  w ostatni piątek września w wielu miastach odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. W tym roku Noc Naukowców odbyła się 27 września. Na siedmiu poznańskich uczelniach odbywały się pokazy naukowe. Uczniowie naszej szkoły z  klasy 1a i z klas V i VI odwiedziły tego dnia Kampus Morasko. Dzieci miały okazję przekonać się, jak działa świat, jak ciekawa może być nauka. Dowiedziały  się, czym naprawdę zajmują się naukowcy i jak wpływa to na nasze codzienne życie. Znalazły odpowiedź na wiele pytań podczas zabaw w laboratoriach badawczych, zazwyczaj na co dzień niedostępnych dla dzieci, interaktywnych pokazach lub uczestnicząc w eksperymentach, warsztatach i zabawach. Odwiedziły również, na Wydziale Biologii wystawę pospolitych i unikatowych okazów zwierząt, motyli, i roślin. Bardzo wszystkim  podobała się zabawa w naukowców. Na pewno w przyszłym roku również weźmiemy udział w odkrywaniu magicznego świata nauki.

wróć na górę strony
Skip to content