Przejdź do treści

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jak co roku biblioteka szkolna razem z uczniami świętowała obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto to obchodzone jest w dniu urodzin polskiej pisarki, Janiny Porazińskieja, a dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Sekcji Książki.

Tego dnia w bibliotece pojawiły się magiczne kałuże, parasolka i jeden kalosz tajemniczej dziewczynki. Dlaczego kałuże były magiczne? Po wysłuchaniu fragmentów książki dzieci mogły umyć w nich ręce, co dało im moc pięknego czytania:) Wszyscy skorzystali, sukces gwarantowany! A w skrzyni tajemnic czekała zaczarowana książka o Duni (to ona zgubiła w bibliotece te dziwne przedmioty). Książka „Moje szczęśliwe życie” idealnie wpasowała się w realia pierwszaków, ponieważ, podobnie jak bohaterka książki, zaczynają oni przygodę w pierwszej klasie. Maluchom towarzyszyły starsze koleżanki, które zaprezentowały swoje talenty czytelnicze. Gościły one również w innych klasach, gdzie czytały dzieciom oraz wręczały przygotowane dyplomy uznania za udział w święcie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniała zabawę.

wróć na górę strony
Skip to content