Przejdź do treści

„Operacja mumia”- projekt 1b

W ramach realizacji projektu edukacyjnego NHEF, uczniowie klasy 1b, poznali historię dwójki dzieci – detektywów. Film Operacja Mumia nie zostawia żadnych wątpliwości, że do wyjaśnienia trudnych spraw potrzeba nie tylko dobrych chęci, ale i sprytu, kreatywności, zmysłu obserwacji. Każda z tych kompetencji niezwykle przyda się Tiril i Oliverowi, głównym bohaterom filmu, którzy szukają wyjaśnienia dziwnych wydarzeń w muzeum, gdzie przygotowywana jest wystawa eksponatów pochodzących ze starożytnego Egiptu. Równie często polegać będą na swojej umiejętności dochodzenia do zgody i porozumienia. Porywająca opowieść dla wielbicieli detektywistycznych zagadek, która podpowie, jak radzić sobie z mniejszymi i większymi wyzwaniami. Film  pokazuje kulturę  i sztukę Egiptu w przyjemnej i ciekawej dla dzieci formie.

wróć na górę strony
Skip to content