Przejdź do treści

OKM – MATEMATYKA

>>  Klasa z autorskim programem nauczania matematyki.

!!! Problem maj 2016  !!!   >>>załącznik<<<

!!! Problem listopad 2016  !!! >>>> problemmiesiaca_listopad

!!! Problem grudzień 2016  !!! >>>> problem_miesiaca_grudzien

Problemik miesiąca grudnia 2017 r.

!!! rozwiazanie !!! nadesłane przez Michała Skoczylas z klasy 7b .Było to pierwsze nadesłane poprawne rozwiązane. Serdecznie gratulujemy!

Problem miesiąc grudnia 2017 r.

!!rozwiązanie!!

Seminarium naukowe 10. 12. 2015 rok

Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu ma przyjemność zaprosić zainteresowanych matematyką uczniów  poznańskich szkół podstawowych  do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach Otwartego Koła Matematycznego , które odbywają  się w każdy wtorek w Szkole Podstawowej nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu w godz. 14:40 – 15:25 (zajęcia skierowane do uczniów klas siódmych SP i drugich oddziałów gimnazjalnych)15:30-16:15 (zajęcia skierowane do klas trzecich oddziałów gimnazjalnych), w  sali nr 3. Zajęcia te mają na celu popularyzowanie matematyki. Zagadnienia poruszane na zajęciach będą dotyczyły nie tylko matematyki szkolnej,  mają wzbudzić u uczestników zainteresowanie przedmiotem i nauczyć twórczego podejścia do zadań i problemów. Będą również pomocne w przygotowaniu uczestników do konkursów matematycznych m. in. Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Zajęcia te objęte zostały Honorowym Patronatem przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty a odbywają się w ramach projektu Potęga matematyki. Środki finansowe na projekt pozyskała Poznańska Fundacja Matematyczna od Fundacji mBanku.

II Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury

II Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury_

Zajęcia te realizowane będą w ramach projektu Potęga matematyki, finansowanego przez Miasto Poznań.

PROBLEM MIESIĄCA:
W tym miejscu każdego miesiąca będą pojawiały się problemy z zakresu matematyki, do rozwiązania których zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły. Rozwiązania należy przesyłać w formacie .pdf na adres: kingakolczynska1@o2.pl do końca każdego miesiąca. Dla osoby, która jako pierwsza rozwiąże poprawnie dany problem czeka nagroda oraz jej rozwiązanie zostanie zamieszczone na stronie naszego koła.

MARZEC
Problem miesiąca >> marzec >> rozwiązanie
“Problemu miesiąca marzec” nadesłane przez Andrzeja Chabraszewskiego z klasy 1b naszego gimnazjum. Było to pierwsze poprawne rozwiązanie tego problemu. Serdecznie gratuluję!

LUTY
Problem miesiąca >> luty >> rozwiązanie
:Problemu miesiąca luty” nadesłane przez Andrzeja Chabraszewskiego z klasy 1b naszego gimnazjum. Było to pierwsze poprawne rozwiązanie tego problemu. Serdecznie gratuluję!

STYCZEŃ
Problem miesiąca >> styczeń >> rozwiazanie 1rozwiązanie 2 > rozwiązanie 3
“Problemu miesiąca stycznia” nadesłane przez Andrzeja Chabraszewskiego z klasy 1b naszego gimnazjum. Było to pierwsze poprawne rozwiązanie tego problemu. Serdecznie gratuluję!

GRUDZIEŃ
Problem miesiąca >> grudzień >> Rozwiązanie >>

LISTOPAD
Problem miesiąca >> listopad >> Rozwiązanie >>
“Problemu miesiąca listopada” nadesłane przez Laurę Robińską z klasy 1b naszego gimnazjum. Było to pierwsze poprawne rozwiązanie tego problemu. Serdecznie gratuluję!

PAŹDZIERNIK
Udowodnij, że ilość wszystkich niepustych podzbiorów zbioru 2n-elementowego  jest liczbą podzielną przez 3. Rozwiązanie >>>
“Problemu miesiąca października” nadesłane przez Laurę Robińską z klasy 1b naszego gimnazjum. Było to pierwsze poprawne rozwiązanie tego problemu. Serdecznie gratuluję!

Skip to content