Przejdź do treści

Pasowanie na Czytelnika i Rycerza Książki w bibliotece.

14 października w naszej bibliotece odbyło się niezwykłe, baśniowe spotkanie z pierwszakami.

Po wkroczeniu w mury zamczyska, musieli oni przejść po moście zwodzonym, po rwącej rzece z rekinami, a następnie jeden wybrany książę lub księżniczka, po wręczeniu magicznej kuli oraz korony mocy, musieli strącić dla klasy choć jedną kulę z zagadkami i oczywiście rozwiązać ją wspólnie z klasą.

Najtrudniejsze zadanie było to związane z powiedzeniem alfabetu, stojąc raz na prawej, to na lewej nodze. Ale wszyscy zdali egzamin, wypowiedzieli słowa bibliotecznej przysięgi, zostali mianowani magicznym mieczem czytelniczym, który zaszczepił w nich miłość do czytania.  Uczniowie otrzymali dyplomy uznania, karty czytelników oraz piękne zakładki przygotowane dla nich przez starszych uczniów naszej szkoły. Witamy naszych nowych Czytelników i Rycerzy Książek!

Skip to content