Przejdź do treści

Pasowanie na Czytelnika i Rycerza Książki w szkolnej bibliotece

Ostatni wtorek lutego okazał się bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów, pierwszoklasistów. Otrzymali oni tego dnia tajemniczy list – zaproszenie do wspólnej przygody.

Tymczasem już od rana na szkolnym korytarzu czekał na nich przygotowany sznurkowy szlak z zagadkami. Prowadził on od drzwi sekretariatu, aż do drzwi biblioteki. Każda z klas pierwszych musiała rozwiązać wszystkie przygotowane dla nich zadania, a następnie w bibliotece złożyć uroczyste słowa przysięgi. Ślubowali oni być dobrymi czytelnikami, szanować  książki, obowiązków czytelnika przestrzegać pilnie, a z rad i mądrości książki korzystać usilnie.

Po słowach ślubowania odbyło się pasowanie na Czytelnika i Rycerza Książki, wręczenie przygotowanych przez starszych uczniów upominków – własnoręcznie wykonanych zakładek. Każda z klas otrzymała także dyplom uznania oraz wymarzone, wyczekiwane karty czytelnika. Witamy nowych Czytelników i Rycerzy Książek w naszej szkole i zapraszamy do biblioteki.

Tu wszystko zdarzyć się może 🙂
Skip to content