Przejdź do treści

Plastyka i technika w nauczaniu zdalnym – klasy czwarte i piąte

” Mimo tego, że nie pracujemy w szkole, w czasie zdalnej nauki „nie odpuszczamy” ani trochę! Niestety nie możemy zorganizować wystawy prac w szkole, ale od czego strona internetowa naszej Szkoły? Klasy czwarte na plastyce stworzyły mnóstwo wspaniałych dzieł – od prac malarskich, wykonywanych nietypowymi narzędziami, po „słodką kompozycję” i kartki świąteczne. W pracy wykonanej techniką „drapanki” ukazały się sceny z kosmosu, podwodne pejzaże; farby ułożyły się w kolorowe łąki i ogrody, a kolorowe papierki zamieniły się w paterę, wypełnioną słodkościami.

Klasa piąta tworzyła na plastyce w technice rysunku, kolażu, frotażu i rzeźbiarskiej. Frotażowe pejzaże , zwierzaki z plasteliny i papieru, renesansowe stroje, zaprojektowane przez uczniów to tylko niektóre z dzieł. Na technice klasa Va tworzyła wesołe przyborniki, stworki ekologiczne, powstały piękne ozdoby świąteczne – wieńce i postaci kolędników. 

Oto efekty naszej pracy:

Skip to content