Przejdź do treści

Projekt „Edukacja filmowa”

Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów. Klasa 1b rozpoczęła realizację projektu Edukacja filmowa, wybierając cykl online – Filmowe sekrety. Dzieci miały namiastkę kina w klasie, oglądając seans Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica.

Cykl Filmowe sekrety spełnia jednocześnie dwie ważne role. Po pierwsze pozwala dzieciom zapoznać się z niezwykłymi produkcjami filmowymi. Jednocześnie, poprzez specjalnie zaplanowane prelekcje przed i po filmie, pomaga im poznać tajemnice tworzenia i powstawania różnego rodzaju filmów. Każdy z nich porusza tematy bliskie dziecku: emocje, rodzina, przyjaźń, zwierzęta. Jest to cykl opracowany właśnie z myślą o młodych odkrywcach, którzy chcą wiedzieć, jak powstaje film animowany, czy trudno być aktorem, co to jest rekwizyt i czy w każdym filmie potrzebne są słowa.

Podsumowaniem seansu było wykonanie masek przedstawiających bohaterów filmu 🙂

Skip to content