Przejdź do treści

Projekt – Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa.
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. 
Szkoły Podstawowa nr 67 , biorąc udział w projekcie „ESA”, została wyposażona w mierniki, oznaczający jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.

 

Skip to content