Przejdź do treści

Projekt społeczny socioMovens

Agata Jacaszek, uczennica klasy 8a, wzięła udział w dniach 17-22.02 w projekcie społecznym organizowanym w ramach współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem socioMovens. Tematem projektu było wykluczenie społeczne, które było podejmowane przede wszystkim od strony praktycznej czyli związanej z rozmowami z konkretnymi ludźmi i promocją wolontariatu. Uczestnicy, czyli uczniowie czterech poznańskich i podpoznańskich szkół, odwiedzili takie miejsca jak Szkoła Specjalna nr 102 w Poznaniu, Dzienny Dom Seniora czy Dom Dziecka w Szamotułach. We wszystkich tych miejscach możliwa była interakcja i wymiana doświadczeń a także wspólne zabawy i zwykła ludzka życzliwość i pomoc. Wraz z Agatą w projekcie brał udział Grzegorz Zbiorczyk, lokalny koordynator projektów socioMovens POZNAŃ.

wróć na górę strony
Skip to content