Przejdź do treści

Publikacja na łamach Poznańskiego Portalu Matematycznego

Miło nam poinformować, że na łamach Poznańskiego Portalu Matematycznego  dostępna jest już zwycięska praca ucznia naszej szkoły pt. „Uogólnienia pewnych wybranych problemów olimpijskich. Tożsamości i przekształcenia algebraiczne”.

https://matematyka.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/05/MdM_2017_zwyci%C4%99ska_praca_A_Stachowski.pdf

To wielki zaszczyt –posiadania w tak młodym wieku publikacji. Ogromnym wyróżnieniem jest również fakt, że uczeń klasy 3b został zaproszony przez Panią dr Małgorzatę Bzdęgę oraz Pana Dziekana WMiI  Romana Czarnowskiego na spotkanie przy kawie. Jakiś czas temu bowiem zaskoczył  faktem rozwiązania niebanalnego problemu z teorii grafów. Autorowi pracy życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji .Młodszym uczniom życzymy zaś, by niezwykła osoba starszego kolegi nie tylko pobudzała do działania i motywowała do uczestnictwa w konkursach matematycznych, ale by inspirowała do tworzenia matematyki.

wróć na górę strony
Skip to content