Przejdź do treści

Regaty w Giżycku i w Poznaniu – medale

 W dniach 27.08-30.08 w Giżycku nad jeziorem Niegocin odbyły się najważniejsze zawody dla gr. B w klasie Optimist. Mistrzostwa PSKO gr. B (open). Adam Szymankiewicz po rozegraniu 8 wyścigów (miejsca 5, 20, 43, 10, 25, 9, 7, 65) w silnych warunkach wiatrowych, zajął 1-miejsce w kat. do lat 9 oraz 30 m-ce w kat. open. W regatach uczestniczyło 278 zawodników z całej Polski. Adam ponownie udowodnił, że w swojej kat. wiekowej jest nie do pokonania. Adam jednocześnie, jako jedyny 9-latek znalazł się w grupie złotej tzw. mistrzowskiej. Następny zawodnik do lat 9 i jego konkurent uplasował się dopiero na 109 m-cu. Tym samym po całym cyklu najważniejszych regat sezonu, Adam plasuje się na 1 m-cu w Pucharze Polski zawodników do lat 9. Mimo rozpoczęcia szkoły, sezon się jednak nie kończy i Adam dalej będzie walczył o najważniejsze trofea.

W dniach 5-6.09 w Poznaniu nad Jeziorem Kierskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego. Kolejny raz Adam z IIIE zdobył dwa złote medale. Pierwszy medal w konkurencji do lat 9, a drugi w konkurencji do lat 11. W klasyfikacji generalnej Adam zajął 7 miejsce na 67 zawodników. Rywalizacja nie była łatwa, gdyż tym razem Adam rywalizował z zawodnikami starszymi i sklasyfikowanymi w rankingu gr. A. Mimo to, nie stanowiło dla niego problemu, by w pojedynczych wyścigach i z nimi wygrywać zajmując 2 i 3 miejsca w klasyfikacji generalnej. Za tydzień kolejne zawody. Trzymamy kciuki.

Skip to content