Przejdź do treści

Rekolekcje – dzień drugi

Drugi dzień rekolekcji klasy I i IV rozpoczęły nauką rekolekcyjną w kościele pw. Narodzenia Pańskiego. Ksiądz prowadzący spotkanie kontynuował rozpoczęta wczoraj historie Józefa egipskiego i jego braci. Następnie uczniowie w szkole spotkali się z kilkoma poznańskimi prawnikami, którzy rozpoczęli od bajki wprowadzającej w temat odpowiedzialności. Ostatnim punktem spotkania dla najmłodszych były zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Akademickiego Koła Misyjnego w Poznaniu. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym są misje oraz wysłuchać świadectwa dziewczyn, które doświadczyły życia misyjnego. 
Dla starszych uczniów naszej szkoły było przewidziane spotkanie z półfinalistą programu Masterchef – Szymonem Czerwińskim, ale z racji jego rozchorowania się, nie mógł do nas dotrzeć. Stąd wyzwanie podjęli organizatorzy rekolekcji, którzy podzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami. Pan Jakub Pilarski wspomniał o dwóch kwestiach: spotkania, które miał możliwość kilka lat temu odbywać z osadzonymi w Zakładzie Karnym i wewnętrznej wolności, którą można osiągnąć oraz o życiu hospicyjnym – wartości życia, które jest u kresu. Pan Grzegorz Zbiorczyk opowiedział o swoim życiu, relacjach ludzkich oraz o spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi we wspólnocie Arka. Bycie sobą, odkrywanie siebie w kontakcie z drugim człowiekiem było tematem przewodnim jego wystąpienia. Pan Sobecki na przykładzie doświadczenia dzieciństwa chyba każdego z nas nawiązał do układania puzzli. Każdy z nas układał kiedyś puzzle, ale kiedy początkowo chwycimy jakiś element, nie wiemy do czego on może pasować. I tak bywa w naszym życiu, że często nie wiemy, czy osoby jakie spotykamy na naszej drodze lub wydarzenia do czegoś pasują, nie potrafimy dopasować ich do układanki swego życia, ale one są ważne i potrzebne i kiedyś w życiu odczytamy z nich pełen obraz. Spotkanie zakończyło się pytaniami uczniów do prowadzących.

wróć na górę strony
Skip to content