Przejdź do treści

Rekolekcje – dzień I.

Dziś rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je Ks. Wojciech Orzechowski z diecezji gnieźnieńskiej, głosząc naukę w kościele. Tradycyjnie zaś w szkole odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi. Klasy czwarte szkoły podstawowej miały spotkanie z wolontariuszami poznańskiego hospicjum Pallium. Najpierw w części teoretycznej dowiedziały się na czym polega praca wolontariusza, a następnie w części praktycznej wykonały motyle, które przekażą dla hospicjum. Klasy piąte zaś odbyły lekcje na podstawie scenariusza Dominiki Kulczyk „Efekt domina” i pogłębiły wiedzę dotyczącą problematyki życia codziennego ludzi żyjących w Afryce. Klasy gimnazjalne oraz siódme i ósme szkoły podstawowej miały okazje poznać najsłynniejsze polskie Siostry zakonne z Broniszewic pod Pleszewem. Prowadzą one Dom Chłopaków, bo tak go nazywają, dla osób niepełnosprawnych. Ich stary dom nie mógł być już używany dla celów mieszkalnych i musiały wybudować nowy. Zebrały, dzięki nagraniu krótkiego filmiku o swojej codziennie działalności, pieniądze na budowę nowego domu. Dziś Chłopcy mają gdzie mieszkać. Siostry opowiedziały trochę o swoim życiu, o miłości, którą dzielą z Chłopakami, o dobru, które płynie z ludzkich serc. My się odwdzięczamy za dobro i nadal do 5. kwietnia zbieramy chusteczki pielęgnacyjne, które przekażemy ich podopiecznym.

wróć na górę strony
Skip to content