Przejdź do treści

Rekolekcje – dzień III.

I to już trzeci – ostatni dzień naszych szkolnych rekolekcji. Ksiądz Wojtek w czasie Mszy św. podsumował przeżyty czas ale też zostawił pewne wskazówki na przyszłość. Klasy młodsze otrzymały ziarenka zboża. Każdy mógł wziąć je do domu żeby je zasiać i pielęgnować, a za jakiś czas, wraz ze wzrostem rośliny, przypomnieć sobie treści, które były związane z symbolem ziarna. Klasy starsze usłyszały kolejne ciekawe życiowe porównanie, tym razem była to anegdota o ołówku, która można streścić w kilku punktach: I – to co najważniejsze jest w Tobie. Bez rysika jesteś drewienkiem II – idąc przez życie stępisz się, będziesz tępy jeśli się nie naostrzysz III – uważaj w czyich dłoniach jesteś, kto z Ciebie korzysta i w jaki sposób, możesz napisać piękne słowa albo kogoś zniszczyć IV – zostawiasz ślad po sobie V – im więcej Ciebie tym mniej – im więcej z siebie dajesz tym mniej Ciebie zostaje. W szkole natomiast młodzież klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych spotkała się z Dejfem, poznańskim nauczycielem, który jednocześnie rapuje. Dawid podzielił się swoim doświadczeniem miłości i tym jak wiara pomaga mu radzić sobie w codziennym życiu. Jego głównym przesłaniem były dwie rady: warto mieć w życiu choć jedną osobę, której mogę powiedzieć wszystko, oraz ten kto kocha i jest kochany nie musi się bać niczego.

 

Skip to content