Przejdź do treści

Rekolekcje – dzień trzeci

Ostatni dzień rekolekcji zakończyliśmy w kościele Eucharystią. 
W szkole natomiast klasy I i IV Szkoły Podstawowej obejrzały bajkę edukacyjna. 
Starsze klasy natomiast miały możliwość spotkania się z zaproszonym gościem. Był nim Pan Grzegorz Polakiewicz – publicysta, podróżny ewangelizator, osoba niepełnosprawna. W swoim świadectwie życia podzielił się bardzo trudnymi faktami ze swojej przeszłości. Spotkanie rozpoczął od pytania, czy ktoś z młodzieży czuł się kiedyś niekochany? Czy był ktoś kiedyś nieszczęśliwy? Jego ojciec się go wyrzekł, życie doświadczyło go chorobą, ale dzięki trudnym doświadczeniom zrozumiał, że można kochać, a do miłości nie są mu potrzebne ręce, nogi, ale kochające serce. Wiele sytuacji nauczyło go być szczęśliwym. Pan Grzegorz wskazał, czym jest wartość życia i na czym polega akceptacja siebie. Zwrócił także uwagę na bardzo ważną sprawę, jaką jest miłość bliźniego. Nawet jeśli ktoś jest niewierzący, biedny czy niepełnosprawny, nie można takiego człowieka odrzucać, ale do każdego należy podchodzić z miłością. Ponadto miał okazje dwa tygodnie przed samymi rekolekcjami w naszej szkole być w Ziemi Świętej. Podzielił się wspomnieniami z tamtego miejsca oraz wiedząc o czasie rekolekcji zawierzył Bogu w miejscu śmierci Jezusa wszystkich uczniów naszej szkoły. Otrzymał także, jak to sam mówił, dar spotykania osób sławnych. Kilka razy miał możliwość spotkania się z Papieżem Benedyktem i Papieżem Franciszkiem. Ma także przyjacielskie relacje z polskimi aktorami takimi jak Małgorzata Kożuchowska czy Adam Woronowicz. 
Świadectwo życia poruszyło serca wielu młodych i niech ten czas stanie się czasem wewnętrznej przemiany, prowadzącej do dobra. Potrzeba do tego tylko dobrego serca. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie organizacji tego spotkania.

Skip to content