Przejdź do treści

Rug cug i znaleźli my się w Rogalowym Muzeum

Jak przystało na prawdziwych poznaniaków, na kilka dni przed imieninami Marcina, uczniowie klasy 1a wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Rogalowego Muzeum Poznania. W czasie zajęć poznaliśmy tajemnice wypieku rogali świętomarcińskich wg oryginalnej receptury. Dowiedzieliśmy się kto to szczuny i mele w gwarze wielkopolskiej. Zapoznaliśmy się z fragmentami historii o św. Marcinie. Degustowaliśmy rogale świętomarcińskie, które sami wypiekaliśmy. Wszyscy otrzymaliśmy Certyfikaty Rogalowego Czeladnika. A wszystko to działo się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Wycieczka zakończyła się  spacerem po Starym Rynku, gdzie podziwialiśmy kamieniczki budnicze oraz trykające się koziołki o 12.00 w południe. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

Skip to content