Przejdź do treści

Seminarium informacyjne „System szkolnictwa w Polsce”

W dniach od 8-11 stycznia uczniowie klas III gimnazjum brali udział w seminarium informacyjnym „System szkolnictwa w Polsce” prowadzonym przez p.Elżbietę Swat-Padrok, psychologa i głównego specjalistę ds. doradztwa zawodowego z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Celem seminarium było przygotowanie uczniów do podjęcia świadomej i przemyślanej decyzji odnośnie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas spotkań uczniowie uzyskali informacje o typach szkół oraz alternatywnych drogach zdobycia wymarzonego zawodu. Ważnym elementem było podkreślenie istoty czynników, które warto uwzględnić planując dalszą ścieżkę edukacyjną oraz konsekwencji jakie się z tym wiążą. Trzecioklasiści dowiedzieli się także gdzie szukać wsparcia w podejmowaniu jakże trudnej decyzji edukacyjno-zawodowej oraz z jakich źródeł korzystać szukając informacji na temat szkół i zawodów.

 

wróć na górę strony
Skip to content