Przejdź do treści

Spotkanie z historią

W piątek dwie klasy szóste – 6b i 6d – wyruszyły na spotkanie z historią…

Już po godzinie znalazły się na malowniczo położonej wyspie na jeziorze Lednica, która w średniowieczu była jednym z najważniejszych ośrodków państwa pierwszych Piastów. Dzięki pracom archeologów na wyspie można zobaczyć relikty budowli z okresu Mieszka I i Bolesława Chrobrego – jedne z najcenniejszych pozostałości przedromańskiej architektury kamiennej w Polsce. Na uwagę zasługuje także wał grodowy, podwodne pozostałości dwóch mostów, jednonawowy kościół grodowy, w którego centrum odkryto dwa kamienne grobowce.

Doskonałą alternatywą tradycyjnego zwiedzania okazała się gra terenowa „Średniowieczny kosz tajemnic”. Nasi uczniowie okazali świetnymi łamaczami szyfrów i poszukiwaczami kopii najcenniejszych zabytków.

Na koniec odwiedzili domostwa znajdujące się na podgrodziu, poznając tryb życia naszych przodków. Niejedne sprzęty  albo zabawki dla dzieci wprawiły uczestników wyprawy w zdumienie.

Taka podróż w przeszłość jest dla nich zawsze ciekawym doświadczeniem, a nauka przez zabawę zawsze przynosi  wymierne korzyści.

wróć na górę strony
Skip to content