Przejdź do treści

„Sprzątanie świata”

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”, która odbyła się w dniach 18-20 września 2020 roku. 27. edycja akcji  odbyła się pod hasłem: ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. 

Ze względu na stan pandemii COVID-19, tegoroczna akcja proekologiczna nie była prowadzona w szkole w sposób tradycyjny, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Podczas godzin wychowawczych uczniowie zapoznali się z historią akcji, która została zapoczątkowana w Australii. Przypomnieli sobie hasła przewodnie akcji prowadzonych w Polsce, w ubiegłych latach. Zapoznali się problematyką segregacji odpadów, postępowania z nimi oraz ograniczania ich użycia. 

W tym roku z uwagi na hasło przewodnie akcji, szczególną uwagę zwracaliśmy na problem związany z plastikiem. Jak pokazują badania, zużywamy ogromne ilości produktów z tworzyw sztucznych. Zachęcamy, aby skupić się na zagadnieniach związanych z redukcją plastiku, problemie jego obecności w naszym życiu codziennym oraz właściwą segregacją.

Specjalnie z okazji akcji „Sprzątanie świata” 2020 Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz ze Spółką Remondis Sanitech zaprosił nas do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem MÓJ POZNAŃSKI EKO BOHATER.

Przedmiotem w konkursie było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej wykreowaną postać, bohatera stojącego na straży porządku i czystości w mieście. Konkurs odbywał się z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Mogliśmy zgłosić maksymalnie sześć prac plastycznych z każdej kategorii. Etap szkolny był niezwykle zacięty. Komisja konkursowa miała duży problem z wybraniem najciekawszych prac. Wszystkim zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej części konkursu. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

 

wróć na górę strony
Skip to content