Przejdź do treści

,,Stara chata u kowala”- wycieczka

W dniach 24,25,26.05 uczniowie klas 1e, 1b, 1 c, 2a, 2d, 2e odwiedziły w Kluczewie gospodarstwo o nazwie ,,Stara chata u kowala”. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof. Wycieczka pokazała dzieciom jak wygląda życie na wsi. Zobaczyły dawne zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie. W kuźni przygotowano pokaz pracy kowalskiej. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstaje podkowa i co to znaczy, że należy kuć żelazo póki gorące. Każdy obejrzał jak wygląda przędzenie wełny. Pozostałe atrakcje jak przejazd bryczką, ognisko z kiełbaskami sprawiły wszystkim dużo radości. Dzieci głaskały i obserwowały spotkane zwierzęta gospodarskie (koza, świnia, krowa, owca, królik, drób). Co odważniejsi mogli napić się mleka prosto od krowy. Była również świetna zabawa na świeżym powietrzu.

wróć na górę strony
Skip to content