Przejdź do treści

,,Stara chata u kowala”- wycieczka

W dniach 24,25,26.05 uczniowie klas 1e, 1b, 1 c, 2a, 2d, 2e odwiedziły w Kluczewie gospodarstwo o nazwie ,,Stara chata u kowala”. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof. Wycieczka pokazała dzieciom jak wygląda życie na wsi. Zobaczyły dawne zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie. W kuźni przygotowano pokaz pracy kowalskiej. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstaje podkowa i co to znaczy, że należy kuć żelazo póki gorące. Każdy obejrzał jak wygląda przędzenie wełny. Pozostałe atrakcje jak przejazd bryczką, ognisko z kiełbaskami sprawiły wszystkim dużo radości. Dzieci głaskały i obserwowały spotkane zwierzęta gospodarskie (koza, świnia, krowa, owca, królik, drób). Co odważniejsi mogli napić się mleka prosto od krowy. Była również świetna zabawa na świeżym powietrzu.

Skip to content