Przejdź do treści

Sukcesy klasy 2e

W ramach małego podsumowania półrocza chcielibyśmy przybliżyć sukcesy II E.

Od pierwszych zawodów w ubiegłym roku II E pokazała klasę. Uczniowie trenują pływanie z pasją, są pełni motywacji, chęci do pracy, poprawy wyników. Praca z nimi to czysta przyjemność.

1. Od pierwszych Wiosennych Wielkopolskich Rozgrywek Pływackich nasi uczniowie

pokazali, że z nimi w wodzie nie ma żartów, już wtedy zdominowali podium ? zarówno w wyścigach indywidualnych jak i sztafetowych.

2. Swój sukces powtórzyli na Jesiennych Wielkopolskich Rozgrywkach Pływackich 21.10.2022 r., gdzie w ogólnej Statystyce Medalowej uplasowali się na 3 miejscu.

Wygrali sztafetę 4x25m stylem dowolnym ? w składnie Jan Kaczmarek, Tomasz Kowalski, Franciszek Fąfera, Tadeusz Lach zostawiając za sobą takie kluby jak MUKS „Huragan”Koło, IUKS Jedynka Poznań i KS Warta Poznań.

W wyścigach indywidualnych Jan Kaczmarek ??? trzykrotnie został Najlepszym zawodnikiem w konkurencji 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem grzbietowym. Na drugim miejscu ?, tuż za Jankiem na 25 m stylem dowolnym uplasował się Franciszek Fąfera. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Tomek Kowalski, Franek Fąfera, Tadiziu Lach.

Dziewcyzny nie pozostały dłużne Basia Pieczyńska znalazła się tuż za podium na 4 miejscu na 25 m stylem grzbietowym, za nią na 6 miejscu uplasowała się Blanka Gawałek. Basia dopłynęła również jako 9 zawodniczka w Wielkopolsce na 25 m stylem dowolnym. ??

3. Dalej 5.11.2022 r. na Termach Maltańskich odbył się Festiwal Sprintu.

Tam również nasi zawodnicy nie zawiedli poprawiając czasu sprzed 2 tygodni.

Jan Kaczmarek po raz kolejny wywalczył trzy złota ??? na 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym oraz na 50 m stylem dowolnym.

Na podium stanął również Stefan Sokołowski, który wywalczył srebrny medal ? na dystansie

25 m stylem klasycznym.

W pierwszej dziesiątce znów znaleźli się następujący zawodnicy Nikolas Michałowski ( 4m na 25m dowolnym, 6m na 25m grzbietem), Tomek Kowalski (9m na 25 dowolnym), Tadeusz Lach (8m na 25m grzbietem). Na 9 miejscu w stylu dowolnym uplasowała się Julia Halińska.

4. Kolejny miesiąc, kolejne zawody. Tym razem zawodnicy 10.12.2022 r. zjechali się

do Warszawy na cykl Od Młodzika Do Olimpijczyka.

Jan Kaczmarek dwa razy brąz ?? na 50 m dowolnym oraz 50 grzbietowym na zawodach walcząc z zawodnikami z całej Polski. Janek miał okazje poznać Pawła Korzeniowskiego olimpijczyka, multimedalistę Mistrzostw Świata i Europy ?.

5. Styczeń Nowy Rok, nowe wyzwania, nowy cykl zawodów Zimowe Wielkopolskie

Rozgrywki Pływackie.

Na szczególną uwagę zasługują najmłodsi pływacy ??‍♀️??‍♂️ tj. Tymoteusz Szaulis i Lidia Frąckowiak urodzeni w 2015 r. Na 25m stylem grzbietowym Tymek wywalczył srebrny

medal ?, Lidka w tej samej konkurencji uplasowała się na 4 miejscu. Ci sami zawodnicy na 25m stylem dowolnym zajęli Lidka 4 miejsce tuż za podium, Tymek 5.

Nowy, doskonały rekord życiowy i pierwsze miejsce ? w konkurencji 50m stylem dowolnym zajął Nikolas Michałowski, tuż za nim i srebro ? Jan Kaczmarek. Odwrócone role na 50 m stylem grzbietowym, gdzie Jan stanął na najwyższym stopniu na podium ?, a za nim brąz ? wywalczył Nikolas. Do grona medalistów dołączył Stefan Sokołowski również z brązowym krążkiem ? wywalczonym na dystansie 50m stylem klasycznym ?. Brawo chłopaki!

W pierwszej 10 pięknie jak zawsze Tomek Kowalski, Basia Pieczyńska. ??

?Kolejne zawody kolejny raz 2 miejsce w Rankingu Medalowym, a za nami znamienite kluby. ?

2e daje popalić w tej wodzie nie ma co! Zachęcamy żeby brać przykład z tych sportowych świrów. Tymczasem pływamy dalej, nie spoczywamy na laurach, trening sam się nie przepłynie! Już nasza trenerka tego dopilnuje ❤️?

Skip to content