Przejdź do treści

Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

Dnia 8. grudnia w godzinach 17.00-20.00 odbył się w holu naszej szkoły Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

W kiermasz zaangażowała się cała społeczność szkolna, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice oraz wiele osób spoza środowiska szkolnego, którzy wykonując rękodzieła, rożnego rodzaju ozdoby świąteczne oraz ciasta, sprzedawali je by wspomóc osoby przebywające w hospicjum.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Hospicjum oraz Stowarzyszenia „Koniczynka”.

Odbyła się także licytacja obrazów o tematyce świątecznej wykonanych na warsztatach przez klasy nauczania wczesnoszkolnymi.

Wiele serc, wiele pracy, wiele poświęconego czasu dla dobra drugiego człowieka.

W imieniu Dyrekcji i organizatorów pragniemy raz jeszcze podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w Kiermasz Charytatywny:

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie kawiarenki i ciepłe przyjęcie każdego, kto tam się zjawił.

Dziękujemy zaproszonym Gościom za obecność: przedstawicielom Hospicjum Palium oraz Stowarzyszenia Koniczynka, za wprowadzenie nas w ich działalność społeczną oraz zaangażowanie się w kiermasz i wystawienie wielu rękodzieł na sprzedaż.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za: pomoc przy dekorowaniu pierników, malowaniu twarzy, pomoc przy organizacji fotobudek oraz za ich obecność na scenie.

Dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy zaangażowaliście się w upieczenie ciast oraz przeznaczenie ciasta na licytację.

Dziękujemy serdecznie dzieciom z klas nauczania wczesnoszkolnego za wykonanie obrazów o tematyce świątecznej, które mogliśmy sprzedawać, a także licytować na rzecz pomocy innym.

Dziękujemy uczniom z „Klubu Humanitarnego” oraz wszystkim, którzy angażowali się w malowanie „Motyli” dla hospicjum. Motyle te są rozdawane ludziom zawsze podczas festynów czy zbiórek, które organizuje hospicjum.

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi ? który swoją obecnością upiększył pamiątki fotograficzne z foto budki.

Dziękujemy rodzicom – wszystkim z Państwa, którzy tworzyliście wszelkie stanowiska z rękodziełami oraz wszystkimi nawet najdrobniejszymi artykułami, pamiątkami, ozdobami świątecznymi i dzięki którym udało nam zebrać się finanse na hospicjum.

Dziękujemy Paniom ze świetlicy oraz tym, którzy wykonywali ozdoby choinkowe i tym samym wystroili naszą choinkę na scenie.

Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom, w szczególności p. Karolinie Kajewskiej i p. Aleksandrze Paszyńskiej za przepiękną scenę, p. Annie Siemaszko za przygotowanie uczennic do występu muzycznego.

Dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój czas i zajęli się różnymi rzeczami w tracie kiermaszu (nagłośnieniem i obsługą itp.).

Dziękujemy osobom zaangażowanym w porządkowanie po całym przedsięwzięciu.

Wszystkim, którzy swoją małą lub większą cegiełką dołożyli się do tego, by dostrzec człowieka chorego i cierpiącego.

Przypomnijmy, że celem kiermaszu była zbiórka na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu – chorych zarówno w hospicjum stacjonarnym, jak i domowym.

Udało nam się zebrać, co dla nas samych jest wielkim zaskoczeniem, aż 15.391 złotych.

Za te środki zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny.

Dziękujemy za obecność ?

Organizatorzy:

Joanna Boguszewska

Karolina Michałowska

Skip to content