Przejdź do treści

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Światowy Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

W tym dniu w holu  naszej szkoły, od rana zostały rozwieszone portrety misia, które wykonały dzieci z klas 1-3. Każde dziecko przyszło do szkoły z małym lub dużym misiem. Dzieci wraz ze swoimi ulubieńcami zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, którą przygotowały dzieci z klasy 1a i 1b. Wśród dzieci pojawił się sam Miś, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy przy misiowych piosenkach. Dzieci poznały historię święta pluszowego misia, przypomniały sobie bajki i filmy z udziałem misiowych bohaterów. Wraz z misiami uczestniczyły w zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej. Opatrywały rany, bandażowały łapki swoim pluszakom. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem urodzinowych balonów z wizerunkiem misia.

Skip to content