Przejdź do treści

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

To bezpłatna akcja prowadzona w szkołach na całym świecie. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, matematyk, trener lekkiej atletyki oraz twórca „Kart matematycznych Grabowskiego”.

W tym roku do akcji dołączyła nasza szkoła i w piątek 4 października uczniowie z klas 4- 8 oraz klasa 1a świętowali  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić tę zaległość  i w  dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z klasy 1a również z dużym powodzeniem rozwiązywali wylosowane zadania matematyczne. Tego dnia propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Uczniowie tego dnia stali się również egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz nauczycieli. W naszej szkole 150 osób w tym również nauczyciele, zdali egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, mamy nadzieję, że wspólna zabawa zachęci ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim, którym udało się uzyskać nagrodę za rozwiązane zadania, szczególnie pierwszakom. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w pomoc organizacyjną tego dnia.

Nagrody dla uczestników zabawy ufundowała Rada Rodziców. 

Skip to content