Przejdź do treści

Święto Konstytucji 3 Maja – uczniowie klas pierwszych

W dniu dzisiejszym klasy pierwsze uczciły Święto Konstytucji 3 Maja wspólnym spotkaniem w holu szkoły. Dzieci na tę okazję przyszły w strojach galowych, przygotowały flagi oraz nauczyły się pieśni  „Witaj majowa jutrzenko” i wiersza „Katechizm polskiego dziecka”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez uczniów czterech zwrotek hymnu państwowego, a następnie wysłuchaniem kilku informacji związanych ze świętem, które były powtórzeniem wiadomości, jakie wcześniej zdobyły w czasie lekcji. Przerywnik krótkich prezentacji wydarzeń historycznych sprzed 227 lat, stanowił wyrecytowany przez dzieci wiersz oraz odśpiewana pieśń. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo dumni ze swojej wiedzy i zaprezentowanych umiejętności, a przede wszystkim z tego, że są Polakami.

wróć na górę strony
Skip to content