Przejdź do treści

Szkolenie drużyny WOPR

Ratowniczki Drużyny WOPR Wielkopolska przy SP 67 – Pani Ania Kałmuczak i Ola Bugaj w ostatnim czasie nabyły wiele nowych umiejętności w zakresie ratownictwa.
W dniach 8-9 września br. uczestniczyły w szkoleniu dla opiekunów drużyn szkolnych oraz aktywistów w Sokolcu, zorganizowanym przez Turniej Wiedzy Pierwsza Pomoc. Poznały tam codzienną pracę ratowników GOPR oraz algorytm postępowania w sytuacjach zagrożenia życia w górach. Wzięły także udział w licznych pozoracjach na szlakach górskich.
Natomiast w miniony weekend, tj. 21 – 22 września, przeszły w Oleśnicy kurs K9 First Aid z podstawami ratownictwa weterynaryjnego zorganizowany przez Służby Ratownicze Oleśnica, Ready2Rescue i Fen Crew. Było to praktyczne zderzenie z wypadkami, które mogą się przytrafić każdemu z nas. Wbity pręt, złamanie otwarte podudzia, wstrząs kardiogenny, krwotok tętniczy i wiele innych. Doskonałe symulacje medyczne obejmowały ludzi, a również żywe, specjalnie wyszkolone psy, co dało realne spojrzenie i nauczyło praktycznego postępowania w nagłych stanach zagrożenia życia.
Dziewczyny są zachwycone wyjazdami i zapraszają młodych miłośników Pierwszej Pomocy do wspólnych działań w Drużynie WOPR Wlkp. przy SP 67! Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca.

Skip to content