Przejdź do treści

Szkolny Dzień Biologii

8 maja w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które można określić jako Szkolny Dzień Biologii. Gościliśmy dwoje wyjątkowych gości, którzy przedstawili w formie miniwykładów przedmiot swoich naukowych zainteresowań. 
Pierwszy z prelegentów – pani dr Karolina Stefanowicz z Instytutu Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu w ramach projektu BioCafe opowiedziała o roli cukrów w przekazywaniu informacji w komórkach. Okazuje się, że rzeczywistość bywa bardziej różnorodna i skomplikowana niż prosty schemat ekspresji genów, który znamy z podstaw genetyki. 
Drugi z gości – dr Andrzej Wolniewicz, absolwent Uniwersytetu w Oxfordzie przybliżył naszym uczniom realia współczesnej paleontologii i uczulił nas na to jak bardzo człowiek ma dziś wpływ na przyspieszony proces wymierania wielu gatunków.
Jeszcze raz dziękujemy za uchylenie drzwi wielkiej nauki w Sp 67.

wróć na górę strony
Skip to content